Ettevõttest

Pinska OÜ

1999. aastal asutatud puidufirma on aastatega arenenud väikesest saeveskist ettevõtete kompleksiks, mille eesmärk on puidu edasine vääristamine. OÜ Pinska on Eesti kapitalil põhinev ettevõte.

Tänapäeva võimaluste juures tuleb hinnata ka naturaalsete materjalide olulist rolli, sest pole olemas mitmekesisemate võimalustega materjali kui puit.

Oleme keskendunud männi ja kuuse saematerjali ja höövelmaterjali tootmisele. 2005 aastal alustasime tööstuslikult värvitud välivoodrilaua tootmisega. 2006 aastast toodame ka puitogaplaatferme pikkusega kuni 20 m, mille valmistamisel kasutame kuivatatud, hööveldatud ja tugevussorteeritud puitu klassiga C18/C24. Alates 2011 aastast toodame liimpuittalasid mõõtmetega kuni 240 x 1100 x 24000 mm.

Omame vastavaid sertifikaate:
– Liimpuidu CE sertifikaat
– Tugevussorteeritud puidu CE sertifikaat
– Katusefermide CE sertifikaat
– FSC sertifikaat
– RTS EPD sertifikaat
– Eesti Võlausaldajate Liidu sertifikaat
– Majandustegevuse registreering

Tutvu meie liimpuidutehase virtuaaltuuriga

Meie panus rohelisemasse tulevikku

– Igal kevadel korraldatavad istutamistalgud
– Metsamaterjali tarneteekonna jälgimine vastavalt FSC sertifikaadi nõuetele
– Tootmises tekkiva saepuru ja höövlilaastu müük FSC sertifikaadi nõudeid järgivale järeltöötlejale kes toodab sellest pelleteid
– Fermitootmises tulenevate jääkide uuesti sõrmjätkamine ning kasutamine voodrilaua tootmises

Lähitulevikus:
– Metsa säästmine, rajades tugevussorteerimislabori, tänu millele saame veelgi paremini jälgida materjali tugevusklasse ning mis võimaldab meil toota tugevamat kuid väiksema ristlõikega liimpuittala.